Amerikan Siding Modelleri

Amerikan Siding Modelleri

Amerikan siding modelleri her zevke ve her yapıya kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Ayrıca sağladığı binlerce avantajla dış cephe kaplamasında yaşanan bütün sorunları çözüyor. Kışın ısı yalıtımın da çok yüksek kalite gösteren Amerikan siding kesinlikle soğuk ve sıcak havaları geçirmemektedir. Uzun yıllar kullanıma rağmen hep ilk günkü kaliteyi ve esnekliği sağlayacaktır. Üretici firma her türlü testten sonra satışa çıkardığı Amerikan siding modelleri 50 yıl garantili ürünlerdir. Kışın sağladığı ısıtma özelliğinin yanı sıra yazın da güneşin zararlı ışınlarını süzerek hem binanın zarar görmesini önlemektedir. Hem de evlerinin için çok ısınmasını engellemektedir. Bu sayede yazın haneyi soğutmak için harcadığınız klima masrafı ortadan kalkmış olmaktadır. Ayrıca Amerikan siding ürünleri hafif ve dayanıklı özel malzemelerden yapılmıştır. Bu malzeme özelliği sayesinde de binaya çok ağırlık vermeyecek ve bu şekilde binanın yıpranması da gecikmiş olacaktır. Amerikan siding ürünleri kullanıldığı zaman binanın dış cephe giderleri tamamen ortadan kalkmaktadır. Çünkü boya badana masrafı ortadan kalkmaktadır. Boya yüzeyi olan binalar 3-4 senede bir boyanması gerekmektedir. bu da ciddi bir masraf anlamına gelmektedir. Fakat Amerikan siding dış cephe kaplaması uygulandıktan sonra boya badana işlemlerine gerek olmayacaktır. Amerikan siding kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Amerikan siding modelleri ise şu şekillerde olmaktadır;

 

Her Zevke Hitap Eden Amerikan Siding  Modelleri

 

  • Tekne baskı Amerikan siding modeli

Amerikan siding modelleri arasında bulunan ve tasarımındaki şıklığı nedeniyle çokça tercih edilen tekne baskı modelleri Plus, Platin ve Private ana renk düzeni içinde 14 farklı renk özelliği göstermektedir. . Plus renkler olarak; beyaz, krem rengi, gri, mavi fildişi, bej, sarı, yeşil, kil ve haki renkleri bulunmaktadır. Platin renkler olarak da çam yeşili ve kiremit renkleri mevcuttur. Son olarak Private renk skalasında ise Pasifik blue ve Terra red renkleri mevcut durumdadır. Tekne baskı modelleri 0.046 cm kalınlığında, 3,81 metre profil uzunluğundadır. Amerikan siding her paketinde 25 adet tekne baskı profil bulunmaktadır. Bu kadar malzeme ile de toplam 19.5 metrekare alana dış cephe kaplaması yapılabilmektedir.

  • Yalı Baskı Amerikan siding modelleri

Osmanlı mimari özellikleri il üretilen yalı baskı ürünler Osmanlı yapılarının zarafetini ve ihtişamını göstermektedir. Bir paket yalı baskı modelinde 25 adet profil bulunmaktadır. Bu profil adeti ile 19.5 metrekare alanın dış cephe kaplaması yapılmaktadır. 0.046 cm kalınlığında olan ürünün 3,81 metre profil uzunluğu bulunmaktadır. Yalı baskı modellerinde ise 10 farklı renk seçeneği vardır. Plus renk skalasında beyaz, krem rengi, gri, mavi, fildişi, bej, sarı, yeşil, kil ve haki renkler bulunmaktadır. 

  • Bungalow baskı Amerikan siding modelleri  

Amerikan siding ürünleri içerisinde yer alan farklı özellikleri ve estetik görünümü ile çok ilgi gören modeller arasındadır. Bungalow modeller de 0.046 kalınlığında olup 3,81 metre boyunda profil uzunluğuna sahip standart Amerikan siding modelleri arasındadır. Plus, Platin ve Private olmak üzere 3 farklı renk skalasında 10 değişik renk seçeneği sunmaktadır. Beyaz, krem rengi, fil dişi, bej, sarı, yeşil,kil ve haki renklerde bungalov Amerikan siding modelleri mevcut durumdadır. Standart Amerikan siding paketlerinde 25 adet profil çıkmaktadır. Ve 19.5 metrekare alanın dış kaplaması yapılabilmektedir.

  • Soffit

Balkonlar, saçaklar ve konsolların alt bölümlerinde kullanılan siding panel modellerdir. Soffit aynı zamandan dış cephe kaplama malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Ebatları normal siding paketleri standardındadır. Plus ve platin serilerinden beyaz ve çikolata renkleri olmak üzere 2 farklı renk seçeneği vardır. 20 adetlik paketlerde satılmaktadır. bir paket malzeme ile toplamda 21.2 metrekare alana uygulanabilmektedir.